| alexandrUUUU78463724 a întrebat:

Deci sa va intreb ceva care e relatia de compatibilitate intre placa de baza si placa video? adica cum imi dau seama ca placa video merge pe placa mea?sad daca putieti detalia sau si un link e perfect
! FUNDA clar pentru astahappy!

Răspuns Câştigător
| xDanyxDany a răspuns:

Salut, pai in primul rand trebuie sa desfaci unutatea si sa te uiti la modelul ei, apoi intri pe google si scrii numele placii de baza + modelul care il gasesti scris pe ea in unitate si dai enter de ex: "Asus p5k se/epu" si intri pe siteul ei si vezi ce socket are la placa video ex pci-express sau pci-e se mai scrie, daca ai socketul asta poti sa pui o gramada de placi video de la cele mai slabe pana la cele mai tari, daca ai socket "agp" e rau, pe socketul acesta poti pune numa placi video foarte foarte slabe, dar mai bine imi dai modelul placii tale de baza si numele si ce placa video vrei sa pui pe ea si iti voi zice eu daca se potriveste

| alexandrUUUU78463724 explică (pentru xDanyxDany):

Din pacate am socket agp..pe asta ce placi ar merge da cu ce placa ar merge macar sa mearga jocul League of Legends?

| xDanyxDany a răspuns (pentru alexandrUUUU78463724):

Asta iti merge dar ce model e placa video?

| alexandrUUUU78463724 explică (pentru xDanyxDany):

Boss e integrata

5 răspunsuri:
| TestPetrut a răspuns:

Ori ce placa video merge pe ori ce placa de baza aca are PCI EXPRESS asta o ajuta sa meargawinking

| Words56 a răspuns:

Sa te uiti ce ddr suporta si ce PCI Express are happy cam dupa astea iti dai seama + daca cumperi de undeva il intrebi