| Vlad20000 a întrebat:

Bună TPu.Deja mă satur să tot întreb dar am nevoie de ajutor.Am un telefon Lenovo A536 și cînd mă jucam în-trun joc deodată mi s-a stins. Aveam 30% baterie.Bun l-am pus la încărcat dar nu se incarca, și cînd trec 40 minute imi apare beculețul rosu că se incarcă dar are 0% baterie. După asta iar se stinge fără a creste nici măcar cu 1%.Mă puteți ajuta?
P.S.Aș vrea un răspuns fără de astea cu:Mergi la un merșter să țil repare...
Fundă!

Răspuns Câştigător
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna...Sigur este devina baterie...Sau jocul care consuma foarte mult in background. Eu mi-am instalat asphalt 8 pe un Samsung galaxy note si jocul nu era pornit si cand am scos telefonul de la incarcat cu 100%, in 15 minute deja era 30 fara sa il folosesc..Deci ai 2 posibilitati...Dezinstaleaza jocul sau jocurile, dai un restart..Si daca tot nu merge...Incearca cu un recovery. Si daca tot nu functioneaza schimbai bateria..Bafta...

6 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Si un sfat... Daca vreodata ai sa iti mai cumperi telefoane.Nu opta pentru Lenovo...Sunt foarte proaste..Si nu numai telefoanele..Ci si laptopurile..Am un laptop nou lenovo..Are 3 luni..Si am crezut ca il sparg de 1000 de ori..Merge de parca are 20 de ani.

| Cornel_Mihalache_1962 a răspuns (pentru SuperGirl122222222222):

Am avut telefoane si laptop Lenovo.Nu exceleaza prin ceva anume.Dar ca si stabilitate sunt de nota 10.Nu s-au defectat niciodata.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Este defectă bateria sau încărcătorul sad

Încearcă să-l pui la încărcat conectat la Pc/laptop sau încearcă alt încărcător!
Dacă nu se încarcă nici aşa, atunci este defectă bateria!

Preferabil să mergi cu telefonul + încărcătorul la un Service pentru diagnosticare!

Toate cele bune!

| Nelu62 a răspuns:

Incearca sa pui o hartie impaturita sau altceva in spatele bateriei in asa fel incat sa stea mai apasata pe contacte

| Vlad20000 explică:

Problema mea e ca nu se mai aprinde telefonul dupa descarcar si nu se incarca.Nu pot sa il pornesc, atunci cum sa dezinstalez aplucatii?