| Name99999 a întrebat:

Detin o placa video nVIDIA gt 9500 iar de 3 zile nu ma mai inteleg cu ea.in idle imi sta la 54 de grade care sa fie problema funda pentru cel mai explicit raspuns!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Praful.Recomand să îl cureți de praf. Dacănu te pricepi la depanare NU interveni ci du-te cu calculatorul la un service.Succes

| Name99999 explică (pentru DeyCj):

Am curatat-o de praf foarte bine si tot asa face

| DeyCj a răspuns (pentru Name99999):

Cu răcirea cum e? Dacă și răcirea e bună atunci recomand o răcire suplimentară( un cooler suplimentar, un ventilator care să faciliteze evacuarea aerului cald mai rapid, etc.Succes

4 răspunsuri:
| Steefann a răspuns:

Daca ai ceva experienta in domeniul IT, iti recomand sa schimbi pasta termoconductoare, care la sigur aceasta s-a uscat.Asa cum a spus si lupusinguratic, daca nu te pricepi te poti duce la un service it si specialistii de acolo iti vor schimba pasta termoconductoare.

| njohn a răspuns:

S-ar putea sa fie de la windows, o fi luat vreun virus, reinstaleaza-l;