| paralell a întrebat:

Buna, TPU!
Fratele meu a facut un cd audio pentru masina, insa cand am bagat cd-ul in calculator mi-l arata ca o singura melodie, mai degraba un singur trak ce contine toate melodiile. Muzica e in trakuri nu mp3. De ce s-a intamplat asta? Ce a facut? Nu trebuia sa fie fiecare melodie cu trackul ei?

2 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Cel mai probabil cd ul nu a fost inchis dupa scriere si de asta nu poate pi citit de toate cititoarele. Daca nu inchizi un cd cand il inscriptionezi poate fi citit suta la suta cu aparatul cu care a fost scris, dar cu alte aparate pc, cd player, dvd player, etc iti pot aparea doar cateva din date sau chiar nimic.

Răspuns utilizator avertizat