| anonim_4396 a întrebat:

Habar n-am ce am facut, ce program am descarcat, cert este ca in My Computer mi-a aparut inca un "Hard Disk Driver" (H) -System Reserved - ce inseamna asta? la ce foloseste? cand dau click pe el imi apare :"This folder is emty"
De ce am inca un hard disk gol?

4 răspunsuri:
| DDCC a răspuns:

Bună!
Nu are treabă cu niciun program.
E doar o partiție pe care o creează Windows-ul când îl instalezi/reinstalezi.
Nu o poți șterge, de fapt, n-ai treabă cu ea, cât îți ia doar (100 MB De fapt, aproximativ).
Pe scurt, e de la Windows.
O poți ascunde dacă te deranjează.
Ce Windows ai?

| AdrianL a răspuns:

Daca partitia are 100 de mega e partitia sistemului in care sunt stocate file importante cum ar fi alea de boot sau chestii importante toate pc-urile au de aia.

| Mozambic19 a răspuns:

Am windows 7
nu l-am reinstalat niciodata( am laptopu din iulie 2012)
"floderu`" acesta nu a aparut doar de cateva zilewinking

| Mozambic19 a răspuns:

P.s : nu ma prea pricep la chestii legate de windows laughing
si da, are 100MB big grin