| elyfel a întrebat:

I In curand va fi ziua unei prietene de a mea si as dori sa-i daruiesc un laptop.Ma gandesc sa-i cumpar unul Dell mai are unul dar il are de foarte multi ani si ii merge greu)nu stiu care e seria dar se incadreaza intre cea de 3000 big grin.
Intrebare :Se merita sa ii cumpar acelasi tip de marca dar de alta serie mai performanta sau alta marca laptop gen Acer,Asus, Lenovo, Hp? Ma incadrez intr-un buget de maxim 2000 de lei. big grin.As vrea sa fie bun laptop-ul si da stiu ca daca e sa-ti iei ceva care sa te tina trebuie sa scoti din buzunar.
. Mentionez ca foloseste laptopul pentru chestii gen:vizionare filme youtube, retele de socializare nu gen office sau programare
Multumesc celor care ati avut rabdare sa cititi! Multumesc anticipat Funda rapsunsului celui mai complex cu explicatii si link-uri! Sarbatori fericite! happy

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. In primul rand la multi ani prietenei tale. Eu iti recomand urmatoarele laptop-uri ( care cred ca sunt cele mai bune bineinteles ) : Asus sau Acer. Laptop-urile HP si Lenovo sunt mai mult pentru gaming (jocuri). Nu detin un laptop dar le am foarte bine cu calculatoarele. Daca zici ca nu face office, programare sau gaming atunci ii poti cumpara orice fel de laptop vrei tu. Cel vechi ii mergea greu pentru ca avea praf in el sau avea virusi. Ma rog, nu mai conteaza. Daca foloseste doar pentru facebook, youtube, filme, asta depinde mai mult de internet si nu de performanta laptop-ului deci o sa iti recomand cateva incadrandu-se in 1500 lei pentru ca nu are ce face cu unul mai scump. Uite aici unul Acer : http://www.emag.ro/......17VWBBBM/. Si aici Asus : http://www.pcgarage.ro/......hd-black/. Sau daca chiar vrei Dell : http://www.pcgarage.ro/......-3yr-cis/. Te asigur ca astea sunt foarte bune pentru ce vrea ea (sa stea pe net). Toate vine incorporate cu Microfon si Camera Web. Dupa cum am mai spus, piesele nu conteaza daca sta doar pe internet. Sper ca te-am lamurit. Funda? ^_^

| elyfel explică (pentru RocKzZ):

Multumesc! Cand m-am dus la magazin si am vazut notebook l-am intrebat pe vanzator si mi-a zis ca astea sunt mai mult office, acuma nu stiu! big grin oricum iti multumesc pentru raspuns. oricum cred ca Dell acela de pe link pe ala il are dar multumesc happy

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Personal iti recomand Toshiba Satellite.Te incadrezi si in suma pe care o detii.Il recomand pentru ca eu am unul de 6 ani.Si in afara da faptul ca i-am schimbat placa de baza(din vina mea ca nu am folosit cooler pe timp de vara)nu am avut alte probleme.Deci este testat.Pentru aceste cerinte este foarte bun.Este strict parerea mea personala.La multi ani prietenei tale.

| elyfel explică (pentru darrio2007):

Multumesc frumos happy!

| K0sti a răspuns:

Asus, Lenovo, HP...altceva nu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I-ai Dell.E bun. E normal sa fie mai slab pentru ca e vechi dar astea Dell noi sunt performante.

| elyfel explică (pentru valentin75):

Multumesc! Da dupa tine daca ar fi sa primesti un laptop ti-ar placea sa primesti de aceeasi marca mai performant sau diferit? Te intreb de curiozitate happy

| valentin75 a răspuns (pentru elyfel):

Salut! Da, aceeasi marca si mai performant! Ai dreptate, dar nici Lenovo nu-s de lepadat! E bun si DELL...nu pot spune ca nu e bun! Ma uitam daca poti gasi ceva care sa aiba sistem de operare preinstalat (poate gasesti vreo oferta pe undeva).
http://www.pcfun.ro/......k-3yr-cis/

| elyfel explică (pentru valentin75):

E vreo diferenta intre Notebook si laptop sau e acelasi lucru? big grin

| valentin75 a răspuns (pentru elyfel):

Salut! Din cate stiu... notebook este acelasi lucru cu laptop (stie oricine), ultrabook e putin altfel (sa spunem "slim"). Notebook=Laptop

| Otto2014 a răspuns:

Merge un Acer.
Eu am laptop Acer din 2007 si merge perfect.

| elyfel explică:

Va multumesc la toti! happy

| stefanvladvlad a răspuns:

Personal iti recomand ceva Samsung

| alexino111 a răspuns:

Salut,daca vrei sa ii cumperi un laptop sa fie mai bun eu iti zic sa cumperi Toshiba Satelite L650 e foarte bun acelasi laptop am si eu si sunt foarte multumit de el.Eu il am de 5 ani si pana acum nu am avut niciun fel de problema la el.Sunt sigur ca va fi multumita de el. Sarbatori fericite!

| elyfel explică (pentru alexino111):

Da.Pana la urma gestul conteaza happy

| elyfel explică (pentru alexino111):

Da banuiesc ca atunci cand il iau din magazin are windows-ul instalat? big grin si cu toate alea functiile lui de scriere de citire?