| Apocaliptic a întrebat:

Mi/am dat PC/ul la "reparat" si am 2 "chestii" noi.As vrea sa stiu daca sunt bune. 1) Am avut windows vista si mi la bagat pe windows 7 ultimate. 2) Am avut antivirus avast! 7 si mi la bagat pe avira.As vrea sa stiu daca este mai bun sau macar egal fata de avast! Funda. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| AndreiGabi a răspuns:

Salut!
Windowsul 7 este mai bun decat vista,parerea mea. Acum fiecare cu ce este obisnuit. Sunt multe persoane ce inca folosesc xp.
In privinta antivirusului, dupa parerea mea avira este o solutie mai buna. De ce? Protectia in timp real a acestuia este excelenta pe cand avastul...
Oricum, daca nu ai obiceiul sa descarci crack-uri, sau jocuri crack-uite si alte minuni, avira este suficient.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Windows 7 este cel mai bun sistem de operare Windows de pana acum, mai bun ca Vista.
2. Cele 2 programe antivirus sunt aproximativ la egalitate, desi mie imi place mai mult avast! Numai bine!

| laptopnews a răspuns:

Depinde foarte mult de configuratie! Daca ai o configuratie care iti permite Windows 7 Ultimate, atunci nu ai de ce sa iti faci griji! Succes!

| viteok02 a răspuns:

Da asta nu-i nimic ca l-ai schimbat. windows 7 e cel mai bun.si la mine e 7 ultimate si e totul super succese