| SweetyBoy a întrebat:

Mi-am instalat Linux Ubuntu pe Virtual Box mi se pare dragut dar am o problema fiind ca nu am mai lucrat nici o data cu linux nu stiu cum se face conexiunea la internet. Pe pc am conectiune de la o firma nu stiu sigur cum se numeste dar am router antena wirlles mono punc. si ruleaza cu ipv4. ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
| EA5100 a răspuns:

Nu stiu de ce nu-ti merge, deoarece default daca l-ai instalat cu virtualbox trebuia sa preia conexiunea de la calculator.

| SweetyBoy explică (pentru EA5100):

Mersi oricum era o mica setare de conectiune in virtualbox dar l-am scos am bagat virtual pc merge mult mai bine si consuma mai putine resurse.

1 răspuns: