| Christyan a întrebat:

mi-am lasat telefonul de s-a descarcat absolut de tot, si vreo doua zile nu l-am pus la incarcat si am citit pe net si mi-au mai zis si prietenii ca bateriile Li-ion nu se lasa niciodata sa se descarce de tot. Mai scria ca daca ti-ai lasat bateria sa se descarce de tot are puterea de a da curent telefonului dupa 12 ore de incarcare. Problema e ca eu l-am lasat mai mult de doua zile la incarcat si nu se aprinde bateria are curent dar foarte putin, am incercat-o! Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| Reparatoru a răspuns:

Eu am baterii care nu le-am incarcat si cate doua..trei saptamani si cand le-am bagat in telefon au functionat normal,alta este problema, vezi daca incarcatorul este bun, sau daca telefonul mai incarca bateria, dar se poate intampla ca bateria sa cedeze din cauza vechimii si cand este incarcata prea des, o baterie buna se incarca la 3-4 zile odata.dar multi folosesc telefonul pentru a asculta muzica, si este normal ca bateria se consuma mai repede si incarcarile astea dese o distruge.vezi ce poti face..bafta

| Christyan explică:

Bateria: Li-ion Battery 1000mAh
Charging limited voltage:3, 7v
Standard:Gb/T18287-2000

| Christyan explică:

Pff,clar,numai un raspunssad