| SintSmekerulTpu a întrebat:

Buna TPU mi-am luat imprimanta Canon pixma ip7250 si amm scos de doua trei ori a ea si acum nu mai merge nu mai trage foile dar ea lucreaza si se consuma si cartusu aiurea ce ii pot face?

3 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu consuma cartusul ( atat timp cat nu trage pe foaie). Inchide-o si deschide-o din nou, daca tot nu merge, tine apasat cateva secunde butonul cu un triunghi intr-un cerc ( se da restart).

| SintSmekerulTpu explică (pentru LaLaura):

Am deschiso asta am vazut si eu ca se consuma cartusu. cum ii dau restart? pe ce buton apas?

| LaLaura a răspuns (pentru SintSmekerulTpu):

E un buton marcat cu un triunghi in cerc. Nu vad cum poate sa se consume fara sa imprime. Scoate cartusele si pune, le la loc