| MatsuKeruGirl a întrebat:

mi-au fost sparte conturile la facebook si messenger.la messenger, am dat pe,, forgot your password"(cum era si normal), mi-am scris id-ul si codul acela ciudat. mi-a spus ca parola mea nu poate fi schimbata/resetata online, mi-a mai zis sa,, Contact Customer Care". am dat pe acesta, am completat toate cele, si apoi imi zice ca imi multumeste ca am accesat customer care si atat. dar cu parola mea cum ramane? ce fac ca sa mi-o schimb?(poate va intrebati de ce nu mi-am facut un alt id, am incercat, am rugat o prietena... dar dupa ce completez tot acolo la inregistrare, apare aceeasi pagina doar ca scrie mai sus :,, ne pare rau, yahoo are probleme tehnice in acest moment, reveniti in cateva minute, revin si iar imi apare asa,. iar revin.tot asa imi apare, si asa ii apare si prietenei mele) chiar nu stiu ce sa fac.ma puteti ajuta? va rog din inimaa! in legatura cu facebook-ul o sa pun o alta intrebare mai tarziu. funda garantat!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Contul tau de yahoo este inchis, de aceea nu poate fi resetat online, dupa cum am vazut ai contactat "Contact Customer Care" dar sa fie cel cu din europa, ai completat tot ce zicea acolo
sper ca ai completat aceasta chestie
https://eu.help.yahoo.com/......tact/index trebuie să le scrii tot corect ce cere acolo, la întrebările secrete pui întrebarea și răspunsul pe cale le știai înainte de a le schimba virusul, iar la căsuța cu informații, scrii ce s-a întâmplat detaliat ( adică cum s-au schimbat întrebările, de cât timp, etc.) trebuie să scrii în engleză, iar la căsuța cu email address contact îți faci un nou id și îl pui ca adresă de contact, iar pe acel id o sa îți spună ce să faci ca să îți reiei vechiul id (în cam 3 zile o să primești răspuns de la ei, acolo scrie 48 de ore, dar na – dar de preferat e sa te uiți în fiecare zi, că nu se știe niciodată), iar acel id nou, o sa fie automat emaiul tău alternativ.
Iar pentru facebook trebuie sa raspunzi laintrebarea secrete ( cea pe care o pui la inceput cand iti faci contul de fb) sau prin ghicirea prietenilor tai, pe viitor increca pe fb mai multa siguranta, nr tau (daca se intampla ceva sa resetezi prin telefon, dar nr sa fie avaible doar pentru tine)
Mi s-a itamplat si mie asta, e un virus online, un fel de keylogger. daca mai ai intrebari, nu ma supar.

| MatsuKeruGirl explică (pentru LaLaura):

Multumesc, mi-ai dat un link,dar nu merge. iar in legatura cu id-ul nou care trebuie sa-l fac, nu merge imi apare (cum am si zis in intrebare,,ne pare rau, yahoo are probleme tehnice in acest moment, reveniti in cateva minute,), oricum iti multumesc din suflet ca mi-ai vazut intrebarea si ai raspuns.dar nu stii cum as putea rezolva problema sa imi fac alt id? sper ca nu cer cam multe happy

| LaLaura a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Https://eu.help.yahoo.com/......tact/index

nici acum nu merge? incerca sa il pui acolo unde trece site sus la pagina, la mine merge

un alt id nu ai, sau la o prietena, pe acel id o sa primesti raspunsul.
Nu stiu cum sa faci alt id, eu nici nu am kitul de la yahoo messanger, pentru ca la fel ca tine si acum ma bantuie cel care "imi inchide conturile" ( si TPU mi-a fost spart) si acum stau pe mail ( ar si un fel de messanger, chat, mai ciudat), sunt paranoica acum laughing, mi-a fost inchis contul de yahoo de 4 ori si de cam 7-8 ori le-am trimis mesaj celor de la yahoo.

| MatsuKeruGirl explică (pentru LaLaura):

Am rezolvat problema, iti multumesc din suflet pentru raspuns! :* :*

| LaLaura a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Ti-am trimis un mesaj privat, nu aveam cum sa scriu corect linkul pentru ca mi-l corecta TPU.
in loc de http:// eu. e http:// i o (legat)

| LaLaura a răspuns (pentru MatsuKeruGirl):

Nu ai pentru ce, ma bucur ca te-am putut ajuta!

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Trimite-mi un mesaj cu id de la yahoo, parola veche, emailul de la facebook, parola veche.