| RukkyRukkya a întrebat:

Buna TPU...mi s-a spart un driver de la pc.(driver video).LG FLATRON L192WS..va rog frumos spuneti-mi unde pot gasi pe net si sa-l downloadez. fundahappy

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

LG Flatron L192WS este un model de Monitor - nu de placă video - și driver-ul poate fi descărcat de aici:
http://www.pcpitstop.com/drivers/download/LG~L192WS.html

Dacă ți s-a stricat driver-ul de la placa video, spune modelul plăcii video.
Dacă nu știi modelul plăcii video, du-te în Device Manager, selectează placa video (de regulă apare ca Unknown Device și cu un semnul întrebării), dă click pe ea, du-te la tab-ul Details, caută Hardware IDs și acolo o să vezi o linie ceva în genul: PCI\VEN_XXXX&DEV_XXXX...
Unde „XXXX" este ID-ul Vendorului (fabricantului) și respectiv ID-ul device-ului.
Cu unul din cele două te duci pe www.pcidatabase.com și afli modelul plăcii video și dacă nu-ți dă site-ul și link cu driver-ul, revino aici cu ce-ai aflat și te-ajut mai departe.

Succes!