| ImDarkRaul4566 a întrebat:

Salut TPU! Recent am cumpărat un cablu lan pentru pc pentru a avea net, fratele meu și-a cumpărat și el și când amândouă fibre sunt conectate el prinde 800-900mbps în timp ce eu prind doar 100 el are cablul pe lan1 iar eu pe lan2. Daca doar un cablu este conectat la router pot prinde și eu 800-900 însă asa prind doar 100. Doresc să stiu daca se poate rezolva problema pentru a avea și eu 800-900mbps, oare afectează cumva că sunt 2 cabluri și unul folosește mai multă putere în timp ce celalalt consumă mai putin fiindca sunt 2?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate trebuie configurat ruterul cheama i pe cei de la digi si il vor seta ei.