| xCaTax a întrebat:

Mi s-a stricat aparatul. Adica in casa imi face poze, nu are nici o treaba dar atunci cand ies afara si fac poze, dupa ce le fac si dau sa le vad imi arata niste linii pe ecran. De ce? Ce pot sa-i fac? Scuzati categoria, dar imi trebuie urgent un raspuns! Multumeescbig grin!

2 răspunsuri:
| tirel a răspuns:

Salut! Pai probabil ca senzorul este defect. Ce senzor ai? Incearca sa faci poze afara pe intuneric sau nu indrepta aparatul catre lumina si zi-mi efectul. Daca este identic, incearca sa modifici viteza opturatorului mai lent. Daca nu merge si asa, modifica si deschiderea diafragmei(cea mai probabila problema) Sper sa-ti fi fost de ajutor.

| xCaTax explică (pentru tirel):

Iti multumesc! inca nu am rezolvat, la intuneric face poze foarte clare. La lumina nu stiu ce are.sad