| anonim_4396 a întrebat:

nu de mult mi-am pus windows 7 dar cand trebuia sa fac partitiile mi le facea pe amandoua primary si nu puteam sa fac nimic sa schimb asta.ma poate ajuta cine?dau funda!

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Doar partitia pe care a fost instalat win 7 a devenit primary, automat celelalte devin secundare. Daca poti formata cealalta partitie pe care nu ai OS-ul, e secundara.

| Attila_Kovacs_1996 a răspuns:

Buna.Ca sa nu fie aman2 primary trebuie sa repui windowsu si la instalare cand te intreaba pe ce partitie pui windowsu acolo selectezi partitia C sau ce partitie vrei, si tot acolo poti selecta care partitie sa fie primarywinking