| Puffulets a întrebat:

nu imi mai merge sa intru pe mess... scriu id`u si parola si imi se inchide automat. nu stiu ce sa fac. l-am dezinstalat si l-am instalat din nou dar tot nu merge.ma puteti ajuta?:d

2 răspunsuri:
| SteffiSteff a răspuns:

1. Vezi daca ai ora si data la calculator programata bine.
2. Daca nu merge dai acolo Messenger->Connection si bifeaza Connect via a proxy server, apply si ok apoi daca merge iesi de pe el si intrii iar la Messenger->Connection si bifezi cum a fost inainte Connect directly to the Internet apply si ok, daca iar nu o sa mearga bifezi cum ti-am zis prima oara. Daca nu merge inseamna ca o eroare de la ei si isi va revenii happy FUNDA? big grin

| mostvaluable a răspuns:

Buna Puffulets, incearca sa iti actualizezi in primul rand data si ora de la computer, aceasta este de obicei principala problema. Dupa ce ti-ai actualizat ora si data, si tot nu iti merge yahoo messenger, dai click dreapta iconita de la yahoo situata pe desktop, click pe Properties, click pe Compatibility, bifeaza "Run this program in compatibility mode for :", si selecteaza "Windows XP (Service Pack 3). Sper ca te-am ajutat, mult succes.