| tdr a întrebat:

Nu mai imi merg videoclipurile HD, nici in calculator, nici pe youtube(adica sacadeaza), site-urile se incarca mai greu, gen facebook, gsp...toate astea de ieri, dupa ce mi-am instalat noile update-uri la windows 7 /32 bit. Pana ieri a mers totul bine, nu am instalat altceva in afara de updateuri! Am dezinstalat unele updateuri de la. net, dar la fel merge, cu system restore nu merge sa dau fiindca nu am un restore point. Sa fie de la ceva update? sau de la memoria ram, si faza cu updateurile sa fie doar coincidenta?

9 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Reinstaleazati windowsu si anuleaza updates!

| superdorex a răspuns:

Hm, napsa sa stii e posibil ca updateurile sa fie o problema! De cand nu ti-ai mai reinstalat windows-ul? E posibil ca acum sa fie nevoie sa o faci din nou!

| tdr explică (pentru superdorex):

De 1 an jumate, dar pana ieri a mers perfect straight face

| superdorex a răspuns (pentru tdr):

Ehe, atunci asta e sa stii la fel si eu il aveam reinstalat ultima data acum aproape 2 ani si intr-o seara nu mi s-a mai deschis calc...era ecranul negru! Sa mor de oftica ca aveam atatea chestii in el ar a mers sa salvez tot si apoi sa-l reinstalez...acum merge ca nou! Deci salveaza-ti ce ai si apoi actioneaza! Numai bine!

| tdr explică (pentru superdorex):

Odata am patit ca imi aparea ecranu albastru, am scos ramii si i-am bagat din nou, i-am dat niste palme si a mers ca uns apoi laughing) Mersi oricum, vad ce fac...

| superdorex a răspuns (pentru tdr):

Daaa...se intampla multe laughing multa bafta!

| blink50 a răspuns:

Salut!
Inseamna ca au un pc slab care nu auporta nautatiele dela windos xp tine si dc xp ai cas o serie mare de windos-ul gem sp1 - sp3 xp black edition conteaza si care il ai se poate sa fie dela windos sau dela pc ca e prea slab.La un sistem i trebuie timp sase adapteze cu un windos mai lasat 3 max 5 zile daca tot asa schimba windos-ul.Sa sti ca update nu-i dai tu ia-l se upgradeaza singur daca stii unde sa umbli poti opri "auto update" dela windos. Daca ai oprin updateu inseamna ca ai bagat programe din gelsug si alea sacadeaza mult tine si de cate apicati ruleaza in CPU si in memori ram ca se poate sa nu ai mai memorie si pentru sistemult de orare(windos). apropo inceara sa il scanezi de virusi se poate a fi luat un virus care supra solicita pc ala trbe eliminat in max 48 ore sau pc face poc! si iese fumm din el
Mult noroc

| tdr explică (pentru blink50):

Pc slab... zic ca pana ieri a mers perfect, e destul de bun pcu, windows 7 il am de mai demult si sunt multumit de el, nu am bagat alte programe, si la update-uri nu e bine sa lasi pe automat.Nu cred ca e virus.Si apropo nu sunt copil, am ceva experienta in pc-uri, windows. Ceea ce patesc acum mi se pare ciudat...

| blink50 a răspuns (pentru tdr):

Eu nu am zis ca esti copil poate ca te sti daca eu doar mi-a dat cu presupusul ce poate avea Eu nu am zic ca nu stie sau altele eu doar am zishappy