| Deead4 a întrebat:

Nu mi se mai deschide laptopul (Acer Aspire 5752G ) Mi se descarca si chiar daca il conectez la priza nu se mai incarca/deschide o perioada. Deja nu s-a mai deschis de 6 ore. Cand apas pe butonul de aprindere singurul beculet care se aprinde e cel din stanga jos cu un bec, se face portocaliu. Exact acum am apasat sa-l deschid si merge straight face si sunt aprinse ambele beculete de jos, si cel care arata ca incarca si cel cu beculetul desenat deasupra. Nu inteleg, are ceva virus de imi face probleme cu incarcatul? L-am folosit mult in ultima saptamana, sa fie din cauza asta? Ce am de facut?

1 răspuns:
| supermdmario a răspuns:

Nu e problema de virus ci ma i degraba hardware, adica vreo componenta ceva.recomand o verificare de catre un tehnic.
din ceea ce spui tu, pot fi destule situatii, asa ca nu-ti poti da cu parerea fara sa faci o vreificare detaliata. asta se face numai intr-un laborator.