| jack993 a întrebat:

Buna TpU.
Nu stiti un program gen Team Viewer dar care sa nu necesite de fiecare data parola. Amandoua calculatoarele sunt ale mele si vreau sa le controlez de la distanta. Atat timp cat un calculator este pornit si programul porneste automat odata cu calculatorul sa pot intra de pe celalat calculator.Multumesc anticipat! Astept raspunsurihappy

Răspuns Câştigător
| Gas a răspuns:

TightVNC, daca esti conectat in aceeasi retea poti accesa printr-un vnc viewer celalalt dispozitiv doar cu ajutorul ipului si a unei parole prestabilite. Dar vezi ca si la team viewer daca intri in optiuni la securitate poti stabili o parola pentru calculatorul respecti pentru ca ulterior sa te poti conecta de pe un alt dispozitiv folosind idul (care nu se modifica) si parola stabilita. Eu de exemplu mi-am facut cont la ei si am lista cu calculatoarele clientilor cu parolele salvate si tot ce trebuie, daca ii nevoie doar ma suna si intru si rezolv problema fara sa-mi zica vreo parola sau vreun id.

2 răspunsuri:
| victorandrei a răspuns:

Pai in team viewer poti seta sa se deschida cand deschizi calculatorul si poti seta sa aiba mereu aceeasi parola.