| HwK94 a întrebat:

Buna TPU o sa pot juca jocuri cu cerinte mai mari la procesor daca dau overclock la procesorul asta? amd athlon 3500+ de 2.20 ghz? si cam cat sa-i dau overclock sa nu se strice nimic?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Overclock-ul la procesor inseamna sa-l rulezi peste limita maxima. este o metoda riscanta nu o recomand pentru ca se poate arde procesorul. in primul rand daca faci overclock trebuie sa fii sigur ca este racit cum trebuie. iar la jocuri nu e neaparat vorba de procesor (mai este si RAM-ul, placa video si desigur si uneori este important si HDD-ul)

1 răspuns:
| Narcis2007 a răspuns:

Maxim 2.5 ghz... daca in idle temperatura lui e mai mare de 40 de grade nu ii fa overclock