| expertu07 a întrebat:

Problema mea sta in felul urmator. Am in PC 2 harduri. Primul cu 2 partiti: C si D. Pe C fiind instalat windowsul (windows 7).
Iar al doilea (cel cu problema) cu 3 partiti: E, F, G.

Cand am deschis PC de dimineata am observat ca nu imi pornesc cateva programe (winamp, cs, etc.)

Problema este urmatoarea: Partitiile F si G nu le pot deschide. Imi apare: "The disk structure is corrupted and unreadable"
Am deschis diskmanager si acolo am observat ca partitiile F si G sunt RAW. Celelalte fiind NTFS.

Am incercat conversia din cmd: convert F: /fs:ntfs. Dar imi apare " Drive F is already NTFS "

Partitia E nu are nici o problema.

Deci, se mai poate face ceva? Fara sa ajung la formatare... Desi as putea inainte sa recuperez ce imi trebuie cu un program recovery nu sa dori acest lucru. Sper sa se mai poata face ceva.

Astept Raspunsuri.

Multumesc!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu se mai poate! Recovery si format! Oricum, scapa de hard ca e pe duca!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Formateaza