| Jager a întrebat:

Am bagat un stick in pc si cand dau sa intru in el imi apare "The disk structure is corrupted and unreadable".
De cand i-am dat format sau am sters ceva din el imi apare asa.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

De probă: mai dă-i un FORMAT dar dezactivează opțiune quick-format

| Jager explică (pentru sierra1):

Am dat, nu functioneaza.

| PainTech a răspuns:

1. Foloseste un disk checker
2. Reinstaleaza dispozitivul din Device Manager.

Nota: Toate dispozitivele de stocare rezista la un anumit numar limitat de stergeri si rescrieri, deci e posibil ca stick-ul sa fie complet defect.

| NightcoreMusic a răspuns:

Asta inseamna ca fragmente importante din fisierele de pe stick sunt sterse/pierdute, Nu se poate face nimic, imi pare rau

| PrisonBreak112 a răspuns:

Pai boss fi atent.Am mai gasit in TPU o intrebare de asta si va raspund cu drag la toti.Doar asta te intereseaza"the disc structure is corupted". Totusi nu inteleg daca ai bagat stick nu ar trebui sa iti scrie disc.In fine tot una e....Mai baga-l odata si daca mai scrie asa o sa iti scrie peste cateva minute repair sau no thanks.Ii dai repair astepti cateva minute pana se repara si gata.Asta e tot.Eu am incercat sa filmez un episod pentru Youtube si la sf.imi scria the video is corupted and unreadable.Mi-a dat optiunea sa il repar.L-am editat si l-am postat.Deci bagi sticul in calculator si daca mai scrie asa ii dai repair.Astepti cateva minute si gata. Sper ca te-am ajutat

| Jager explică (pentru PrisonBreak112):

Imi zice "The file or directory is corrupted and unredable", ma scuzi

| ALEXROMANIA36 a răspuns:

Uuuuum nu stiu. Eu sincer nu ma prea pricep la asta dar banuiesc de ceva virusat/stricat downloadat in stick sau niste circuite prin interior arse pentru ca zice ca nu poate fi citit. Du-te la un specialist. Bafta!