| anonim_4396 a întrebat:

Recent mi-am luat un tv LG 49UN711COZB cu diagonala de 123/49. Nu reușesc să mă conectez cu laptopul la tv. Am mai avut un tv de la LG și am putut. Am un laptop HP, windows 10. Ideea e ca în bara de la meniu nu am iconița de la Screen Share și nu găsesc nici în setări. Unde să caut? Cum să fac? Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Noul televizor suporta Wi-Fi Direct? (Miracast)
Daca da, ar trebui sa functioneze.

Activezi Wi-Fi Direct pe telefon.

Pe laptop, mergi la Settings - Devices - Bluetooth and other Devices -
in partea de sus apesi pe + in dreptul Add Bluetooth and other Devices - alegi Wireless Display or Dock...

| Anamaria9916 a răspuns (pentru NLS):

Da, Miracast. Am încercat, dar nu merge. Laptopul îl găsește, îmi apare pe tv iconița care îmi cere să dau accept sau să resping. După ce dau accept ecranul tv- ului se înnegrește ( ca și când s-ar conecta ), dar în scurt timp revine la programele tv.