| Andreea_Alexandra_2000_r0OC a întrebat:

BUNA TPU! Recomandati-mi va rog niste aplicatii BUNE de preferabil care se descarcă de pe Magazin Play pentru recuperarea unor imagini sterse.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pozele sterse de pe cardul de memorie se pot recupera doar pe un calculator atasat, prin cablu sau in cititor de card.
Se pot recupera doar materialele a caror spatiu nu a fost suprascris.
Poti folosi cu succes programul Recuva, instalat pe calculator.
Aplicatii de recuperare pe telefoane nu prea exista, fiind necesar un disc DIFERIT pentru recuperare.

| mihaiion2 a răspuns:

Buna. Eu am folosit cu succes recuva-free data recovery tool. Este un program pentru calculator dar daca atasezi la calculator dispozitivul de pe care ai pierdut fisierele si il scanezi cu recuva ai sanse sa recuperezi fisierele pierdute - asta daca nu a trecut prea mult timp deoarece pe spatiul ramas liber dupa stergerea fisierelor se pot suprascrie alte fisiere si atunci nu mai poate fi recuperat nimic.

| gelu1970 a răspuns:

Recuva nu recupereaza nimic.
daca ceea ce aveai e pe card mini sd atunci foloseste
easeus data recovery wizard
ontrack
wondershare data recovery
sau un program similar acestora.
daca sunt poze sterse din memoria telefonului poti utiliza
Dr Fone pentru androis sau pentru IOS, in functie de terminalul tau.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Recuva!