| RauL8229 a întrebat:

Stiti unde gasesc un wireless care sa aiba o raza de minim 500 de metri? Multumesc mult! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| CoL00SaL a răspuns:

Uite aici : http://www.emag.ro/......EMC92BBBM/

Bate la vreo distanta de 600m...conteaza si ce buget ai?

| sltlp a răspuns (pentru CoL00SaL):

Asta la 10-15M e deja pe semnal minim, iar in 20m deja nu mai ai semanl deloc, air tu vezi 600m...

| sltlp a răspuns (pentru CoL00SaL):

Nu gasesti asa ceva. iar cei care fac de au semnal wireless pe arii mari(gen un complex comercial etc), au multe AP-uri si multe repeatere, de aceea ai internet peste tot. Ca altfel nu ai cum. Iar daca ar exista un asemenea router, te-ar praji daca ai sta prin apropiere...

5 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Nu e recomandat. Iti faci radiografie la forta aia.

| vatco a răspuns:

Depinde foarte mult daca unde il pui si cum vrei sa il folosesti. daca vrei sa il pui la tine in casa la et 1 si vrei sa ajung la 300 de metri la un prieten nu o sa iti mearga pentru ca acoperirea scade la orice obiect ii apare in fata.dar spune ce vre sa faci si o sa iti spun exact ce ai nevoie

| Ag30Fdr4g0nz a răspuns:

La ce bani? Ca si aia conteaza.