| Myawa a întrebat:

^_^ Sunt noua pe aici, dar am o intrebare care ma tot macina si speram ca voi sa ma puteti sfatui/ lamuri.
Deci, eu am achizitionat un laptop [ mana a doua] dar e aproape nou. Bun, pe el are un wireless si eu am bagat si cablul meu de internet [ Lan]. Ma rog internetul prin cablu este de la calculator si i-am am vrut sa am si pe laptop.
I-am instalat ip-ul toate cele... iar cand intru pe Firefox nu mi se arata nicio pagina de net, desi cablul e conectat.
Apare un msj de genul :
Verficati conexiunea.
Daca ati scris corect adresa...
Daca sistemul dvs este protejat de un paravan [ proxy], verifcati daca firefox are permisiunea de a accesa internetul :/
Nu stiu ce sa-i mai fac... Va rog ajutati-ma. puppy dog eyes umm incerc sa dau si fundita puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

:) scrie in bara de cautare: http://www.google.ro/,nu conteaza ce browser folosesti

| trăncănici a răspuns:

Nu e conectat la firefox, ci la internet explorer.Foloseşte şi tu explorer, că firefox, are multe inconveniente!

| Toshima a răspuns:

Poi incearca pe google.Scrii acolo sus langa sagetile de dat pagina inapoi "google".Si poate merge. Daca nu merge mai asteapta putin timp poate se remediaza problema...

| angels0nina a răspuns:

In primul rand nu mai folosi Firefox pentru ca nici mie nu-mi merge si trebuie sa-l stergi.pentru ca are virusi si iti ocupa de geaba memoria. daca-l stergi internetul iti va merge calumea.