| Gabitzu246 a întrebat:

BUna TPU!
Tot la voi ma intorc pentru ca aici gasesc cele mai bune raspunsuri.
Deci...am o placa video Asus nVIDIA geforce GTS 450 si o sursa thermaltake tr 2 -500w 12V-14A iar pe cutia placii video scrie ca trebuie sa ai minim 450w 12V-22A poate sa ma lamureasca si pe mine cineva ce este cu acel 12V?

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Stai linistit pentru ca nu vei avea probleme cu sursa.
Pe 12V se alimenteaza CPU-ul si GPU-ul; aici ar trebui sa ai cei mai multi amperi pentru PC-urile din zilele noastre.
Tu probabil ai 2 rail-uri de 12V pe sursa aia. Dar sa stii ca amperii de pe rail-uri nu se aduna.
Da un link exact cu ce sursa ai.

3 răspunsuri:
| Gabitzu246 explică:

Mi se tot blocheaza in starcraft 2 imi scade fps-ul la 7-10 cand incep jocul am fps-ul pe la 100 cateodata ceea ce este foarte bine dar dupa ce fac o armata mai mare sau ceva de genu incepe si scade si cineva mi-a spus ca s-ar putea sa fie din cauza sursei ca pe cutia ei scie ca trebuie sa am cel putin 12v-22a