| MălinaBianca a întrebat:

Bună TPU!
Vă rog,ajutati-ma din suflet:
Magazin play nu se incarca si nu pot instala aplicatii!
Am incercat sa dezinstalez actualizarile, sa modific data si ora si o groaza de multe alte idei! Si nu vreau sa iau de pe net alte aplicatii de genu(ca Apdoite sau Apkpure)caci imi strica telefonul!
Va rog din suflet!

6 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Ti-ai pus alt rom, sau nu mai merge asa, din senin? Daca e alt rom trebuie sa instalezi store-ul din recovery in functie de ce rom ai.

| 19iuly19ko16 a răspuns:

Stai linistita! Si eu am patit la fel..intr-o saptamana dupa ce faci ce iti spun iti merge( mie mi-a mers)
1.La inceput intra in fisiere si sterge ce nu iti mai trebuie; fa-ti curat in telefon cat de mult poti ( sterge ce poze nu mai iti trebuie, notite vechi, jocuri plictisitoare, melodii vechi, etc )
Vezi daca merge, dar mai mult ca sigur nu o sa mearga de la primul pas doar daca esti norocoasa

| BubbleTea a răspuns:

Salut. Stai linistit, si eu am patit la fel. Formateaza-ti telefonul (intra in setari si dai resetare din fabrica). Sigur va merge, dar daca nu vrei sa pierzi datele din telefon intra pe google si instaleaza aplicatia aptoide. Este ca magazin play. Doar ca jocurile care costa bani pe magazin play acolo sunt gratis. Sper ca te-am ajutat. Multa bafta in continuare.

| NimeniNr2 a răspuns (pentru BubbleTea):

Si eu folosesc Aptoide, dar sa stii ca aplicatiile au multi virusi si multe sunt fake.

| Miriam5 a răspuns:

Şi eu am păţit la fel, mi-am resetat telefonul. O să ţi se şteargă toate aplicaţiile, pozele şi contactele salvate în telefon.

| TheRRrr1212 a răspuns:

Incerca sa te conectezi la net.