| OanaBeautiful a întrebat:

va rog foarte mult sa ma ajutati.As vrea sa-mi iau un nou telefon si nu ma pot hotari intre Samsung Galaxy S3 si Samsung Galaxy S3 mini.Imi place foarte mult S3 dar e cam scump si nu stiu daca pot sa-l cumpar (nu am problema cu dimensiunile lui), asa ca m-am gandit la S3 mini, dar mi-e teama sa nu fie prea mic si sa se demodeze repede (e posibil ca S3 sa aiba si camera mai buna ca S3 mini, insa mini ruleaza Android 4.1 iar S3 ruleaza 4.0 ). Deci ce parere aveti, care ar fi cea mai buna optiune pentru mine? Va rog foarte mult sa ma ajutati, raspunsul detaliat si convingator primeste garantat fundita big grin
P.S: Trimit multe mesaje si stau destul de mult pe internet ...deci as avea nevoie de un telefon care sa se descurce de minune in aceste conditii. :*

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Daca poti sa mergi pe s3, mergi pe s3. S3 mini este cu mult inferior la s3 simplu.
Vezi sa nu te pacalesti cu acea versiune de android. Nu te lua dupa ce zic toate site-urile neactualziate. s3 are 4.0.x, la care a primit update la 4.1.x, la care o sa primesca update la 4.2.x si chiar si 4.3. S3 mini o sa ramana pe veci la 4.1.2.
S3 nu ca e posibil, are camera cu mult mai buna. Ecranul este mult mai ok la s3, rezolutia de 2.4 ori mai mare. Bateria pe s3 tine ceva mai mult decat pe s3 mini. Practic, s3 mini nu are nici un punct peste s3, doar ca e mai mic, si incape mai usor intr-un buzunar, dar cum ai zis, nu te deranjeaza dimensiunea.

4 răspunsuri:
| ferdin a răspuns:

Eu iti zic sa cumperi Samsung galaxy s3 deoarece este mul mai bun decat versiunea mini.

| Gabi05 a răspuns:

Alege daca poti s3 e foarte bun.
Ce as mai adauga la ce a zis srsdani ar fi:
S3 are un cpu quad core cortex a9 si un gpu puternuc fata de s3mini care are un dual core ce il gasim in telefoane la 600lei.S3 ruleaza mult mai bine in multitasking decat s3 mini

Răspuns utilizator avertizat
| OanaBeautiful explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri, sper ca o sa reusesc sa-l cumpar pe S3 :*. Abia astept!