| LDCCristi a întrebat:

Buna tpu.varu meu a facut rost de o placa video dedicata fara driver si nu stie cum sa o bage.prima data trebuie bagata si dupa instalat driverul sau invers?

9 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Baga placa video,apoi dezinstalezi driver-ul placii vechi, dai restart la PC(s-ar putea apoi sa se vada rau, nu este nici o problema), apoi instalezi driver-ul pentru placa cea noua.
Depinde despre ce placi video este vorba, s-ar putea sa fie acelasi driver.
Ce placa avea si ce placa si-a luat?

| LDCCristi explică (pentru alinaalin955):

Are o placa incorporata nVIDIA geforce 7025.si vrea sa bage o placa gygabyte gv-n521128ds-rh de 128 mb.cand baga placa video gygabyte unde baga mufa albastra? in cea veche sau in asta gygabyte si dupa instaleaza driveru?

| CasaSiDesign a răspuns (pentru LDCCristi):

Bagi mufa in asta noua si instalezi driveru

| alinaalin955 a răspuns (pentru LDCCristi):

Bagi mufa in placa cea noua.

| denyemy a răspuns:

Placa instalata in pc, si apoi il aprinzi si ii pui driver.

| CasaSiDesign a răspuns:

Prima data se monteaza placa video pe placa de baza si apoi instalezi driverul. Driverul il gasesti pe site-urile productoare, in functie de placa video, ATI RADEON sau NVIDIA. Intri pe site-uri, scrii modelul tau de placa video si descarci driverul, apoi il instalezi.

| LDCCristi explică (pentru CasaSiDesign):

Cand o baga in pc mufa albastra trebuie bagata in placa direct? sau tot in aia integrata?

| Cocioaba_Sorin_1997 a răspuns:

Salut!
Trebuie bagata in calculator si apoi instalat driver-ul.

| Bojica_Dinamo_Adrian_1994 a răspuns (pentru Cocioaba_Sorin_1997):

Prima data trebuie montata placa video de placa de baza dar in nainte trebuie sa te uiti pe placa video ca trebuie sa scrie ce fel de placa este ce model si dupa ce ai bagat placa video pe placa de baza descarci drivele dupa net si le instalezi in pc ar trebui sa ti mearga