| Emy1932 a întrebat:

Hei TPU stie cineva de unde pot lua de pe internet driver pentru placa video ati radeon hd 2600 512 mb? Si driverul trebuie instalat inainte de a baga placa video? Va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă e vorba de Windows 7, nu ai nevoie de unul că îl vei găsii în automatic updates.Succes

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Driverul se instalează după ce ai montat placa video în sistem.Succes

| Emy1932 explică (pentru DeyCj):

Este vorba de windows xp 32bit SP 3.

| DeyCj a răspuns (pentru Emy1932):

Pentru acest sistem de operare nu se mai găsesc drivere compatibile, deoarece începând de azi nu mai are suport tehnic=> incompatibilitate cu driverii, și treptat și cu aplicațiile.Cum s-a întâmplat cu SP2 așa se va întâmpla și cu SP3.Succes

18 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai cautat la ATI, sau ti-e lene?
http://support.amd.com/en-us/download
Ai drivere pentru toate sistemele de operare! Nu te mai lua dupa lupu ca el are o problema cu XP-ul!

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Auzi, am instalat Catalyst Software Suite, dar nu face nimic. Dupa ce l-am instalat mai trebuia sa-i dau ceva? Am incercat si Driver Auto-Detect tot de pe siteul lor, dar cand dau pe le spune ca nu exista nici un dispozitiv amd sau ceva de genu... Ajuta-ma si pe mine te rog

| K0sti a răspuns (pentru Emy1932):

Din 1967 tot aud! Depinde ce Catalyst. Daca a fost pentru placa ta...trebuie sa mearga. Daca ai instalat aiureli...n-o sa mearga!

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Dar care dintre astea ar fi bun... http://support.amd.com/......top/legacy dintre cele de mai jos.

| K0sti a răspuns (pentru Emy1932):

Asta e! Deci e ok daca l-ai instalat pe asta!

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Pai tot nu merge! De exemplu cand dau : start->run->dxdiag imi spune la informatile placii video spune la nume, de cine e facuta, etc. n/a... Si ca placa video, adica driverul nu este instalat! Ce sa-i fac?

| K0sti a răspuns (pentru Emy1932):

Net Framework il ai instalat?

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Nu. La ce ajuta?

| K0sti a răspuns (pentru Emy1932):

La ce-ti trebuie tie! Fara ala nu merge! Google is your friend!

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Si dupa ce l-am instalat ce ii fac?

| Emy1932 explică (pentru Emy1932):

Si trebuie vreo versiune anume sau...

| K0sti a răspuns (pentru Emy1932):

Intra aici si vorbim direct: http://www.epasystems.ro/
Dar nu acum, in jur de 12, ca trebuie sa plec cu niste treaba!

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Auzi mersi pentru timpul acordat, in sfarsit ar rezolvat-o... Eu am cumparat placa videos SH de pe internet, ei mi-au spus ca e o ati radeon hd 2600, dar am dat : clik dr. pe my computer -> proprietati -> hardware -> device manager -> rainstal driver, la insralat, am dat restare la calc. si cand ma uit la placa video era o nVIDIA geforce 7600, mdaaaa mi-au trimis alta placa... dar si asta e buna ca e tot de 512 mb, si e cam la fel ca aia, deci inca o data mersi pentru timpul acordat.

| K0sti a răspuns (pentru Emy1932):

Pai si nu puteai sa faci chestia asta de la inceput? Tu cand ai primit-o nu te-ai uitat ce scrie pe ea?

| Emy1932 explică (pentru K0sti):

Nu scria nimic pe ea! Dar oricum sunt multumit de ea.