| kar1GaNNN a întrebat:

Voi ce ati alege?
Samsung galaxy S3 Mini sau HTC Desire 310?
Argumentati.

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S3 Mini, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......vm9sd7.php

Toate cele bune.

| LTAA a răspuns:

Dupa cum am scris la cealalta intrebare, am avut 310 si acum am S3 Mini, si nu regret schimbarea:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6009&idPhone2=5033
Camera de la S3 Mini o bate pe cea de la 310, chiar si in intuneric. Ce sa mai zic de blitz, foarte puternic, poate fi folosit si ca lanterna.
S3 Mini are spatiu de stocare dublu disponibil utilizatorului).
Finisajele sunt mult mai bune la S3 Mini, care este placut la atingere, fata de 310, care se simte de parca ar fi un Allview in mana.
Ai functiile Motion la S3 Mini, pe care daca stii sa le folosesti, sunt geniale.
S3 Mini are butoanele principale in afara displayului, dintre care unul buton propriu-zis, pe cand la 310 le ai in ecran, iar ca sa il aprinzi trebuie sa apesi butonul de pe lateral.

S3 Mini are ecran Superamoled (negrul e chiar negru si poti sa privesti din orice unghi), pe langa o baterie de 1500 mAh.
310 are TFT si baterie de 2000 mAH.
Dar in aceleasi conditii de utilizare, dureaza la fel. NU au Gorilla Glass.
Samsungul e mai predispus la lag fata de HTC datorita TouchWiz-ului care consuma mai multa memorie.

Poti sa NU faci greseala pe care am facut-o eu, si sa iei S3 Mini VALUE EDITION, care are Android 4.2.

Cum spuneam, daca ai alte nelamuriri, le astept cu nerabdare. Multa bafta!

| Poisoned a răspuns:

Am S3 mini Value Edition şi o colegă are HTC Desire 310. Eu îţi recomand S3 Mini Value Edition, are versiune mai recentă de Android (4.2.2. Jelly Bean) şi procesor mai puternic decât S3 Mini normal (1.2 GHz). S3 Mini are culori mult mai vii decât HTC, are aspect mai frumos şi, după părerea mea, îşi îndeplineşte misiunea mult mai okay. Totuşi, S3 Mini e deja învechit, dacă nu vrei să cheltui mulţi bani pe un telefon, cumpără-ţi S3, e redus la 850 de lei la Domo, fugi repede până nu prind toate picioare!

| katalyn86 a răspuns:

Samsung galaxy S3 Mini.