| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa îmi iau un laptop, însă cele care îmi plac mie și sunt bune nu au "port cd" sau "sertar cd", nu știu cum i se zice dar știți la ce ma refer. Ideea e ca eu o sa am niște videoclipuri de vizionat de pe cd și nu știu cum pot face asta dacă nu le pot vedea pe laptop. Am văzut ca se vand separat chestiile alea în care pui cdul însă nu știu cum se procedează cu ele și la ce sunt bune happy ajutor?

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Ai nevoie de o unitate optica externa:
https://altex.ro/unitati-optice-externe/cpl/
Trebuie sa ai grija sa se "pupe" cu laptop-ul la interfata usb si cu sistemul de operare.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu exista port "CV"! Ai face bine sa pui o imagine pentru a identifica despre ce port este vorba.

| flixbuster a răspuns:

Daca nici de unitate optica nu mai stie lumea in ziua de azi, oare de unitate de discheta cine mai stie?

| Osneros a răspuns:

"nu au "port cv" sau "sertar cv", nu știu cum i se zice dar știți la ce ma refer"
Nu, chiar nu stim.

| Anonimaaaaa5781 a răspuns (pentru Osneros):

Doamne, cât de greu este sa gândești puțin. ce naiba folosești ca să poti vedea un videoclip de pe un cv? Atâta sarcasm și tupeu, dar degeaba. Dacă făceați și cel mai mic efort sa va gândiți la ce m-am referit v-ați fi dat seama, la fel cum și a dat seama și danbnz.

| Osneros a răspuns (pentru Anonimaaaaa5781):

Este foarte greu. Mă ia durerea de cap dacă mă gândesc la cum ar fi să gândesc.
Și ca să-ți răspund și la cealaltă întrebare, "ce naiba folosești ca să poti vedea un videoclip de pe un cv?", nu știu de restul, dar eu n-am întâlnit încă un CV cu videoclipuri în el. Dacă aș întâlni, aș folosi BSplayer să le văd.