| Enqon a întrebat:

Vreau sa schimb actuala mea placa video ( Gainward GT 210 1GB DDR3) cu alta placa video, iar eu m-am gandit la Sapphire ATI Radeon 7770 1GB GDDR5. Ceea ce vreau sa stiu este daca nu o sa "innec" procesorul ( Intel Celeron G 1610 2. 6Dual Core Ivy Bridge).
Astept raspunsuri sau alte propuneri care sa se potriveasca cu procesorul.
Multumesc! Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Depinde ce te joci si cum sunt ptimizate. Daca vrei gta4, care e prost optimizat, si cu pc de 3000 lei ai probleme.
Acel procesor, in general, o sa fie usor depasit de situatie daca pot s azic asa, dar nimic de ingrijorat. Mai bine combinatia cu 7770 decat cu gt 210.

2 răspunsuri:
| DANI_1590 a răspuns:

Pai procesorul ala o sa incetineasca aproape orice placa video actuala.Schimba-l macar cu un i3 si dupa aia iei si placa video. 7770 e destul de buna la banii ei.

| Me2 a răspuns:

Va merge fara probleme, poti cumpara linistit, procesorul este putin peste pentium g620, deci nu va limita