| Bendes a întrebat:

Salut as vrea sa achizitionez o placa video Sapphire AMD Radeon HD 7770, 1024MB, GDDR5, 128 bit, DVI, HDMI, PCI-E si nu stiu daca se potriveste cu pc meu.
PC : Intel Core 2 Duo CPU E7400 @ 2, 80 GHz, 2 gb ram si placa pe care vreau sa o schimb Nividia 9600 GT.
Vreau sa imi ruleze cum trebuie Black Ops la maxim dar nu stiu ce sa zic.
Se merita?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

De compatibila va fi compatibila.
2. ingora desteptul d emai sus cu procesorul lui amd fx, care e o porcarie.
3. placa este foarte buna, dar procesorul tau actual ii va limita performantele-depind si ce te joci, dar in general
4. iti recoand sa cumperi inca 2 gb ram

5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

@FinalKill: Daca tot ai de gind sa zici nimic, nu ai nevoie de asa de multe cuvinte.
@Bendes: Ti-as recomanda sa mergi pe 7770 de la MSI, e ridicol de ieftina si ai 3 ani garantie.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru AllStillExistAllStillHaveAPurpose):

Nu, ca am dat doua raspunsuri intr-un singur post.winking

Răspuns utilizator avertizat
| maxstop a răspuns:

Pai placa video e chiar foarte buna ca si eu o am, eu o am din august si nu am avut nicio problema pana acu
dar ti-ar trebui si niste componente mai bune
Eu am procesoru amd fx 4100 (4gb) ram 8 gb, hard disck 1 tera sata 3 si nu am nikio problema, merg jocuri foarte bine si claritatea este foarte buna