| CostacheGiani15 a întrebat:

Buna TPU vreau sa stiu ce a patit pcul mea am umblat in bios si de odada nu mai am imagine la calculator dar calculatorul functioneaza dar nu se vede nimic pe monitor puteti sa ma ajutati cum il pot face dau funda

Răspuns Câştigător
| jhonny999 a răspuns:

Langa bateria de bios se afla un jumper
modifica pozitia jumparului de pe pinul 1-2 pe pozitia 2-3 si porneste computerul pentru citeva minute dupa acceia il opresti si pozitionezi juper-ul la loc.

2 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Intra in BIOS si cauta optiunea Load Optimizer sau Default Optimizer click pe aceasta optiune apoi Save si Exit.si BIOS-ul isi va reveni la Setarile Fabricantului.

| CostacheGiani15 explică (pentru jhonny999):

Stiu asta dar la mine este o problema ca nu se vede absolut nimic cand aprind calaculatorul si nu pot intra in bios daca nu pot vedea nimic