| Adrian_Adi_1995_yPVt a întrebat:

Buna TPU vreau si eu sa stiu care dintre versiunile win 10 este cea mai recomandata pentru laptop-uri(eu am un laptop Lenovo)

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde de laptop. Daca este o generatie mai noua merge oricare. Depinde si ce vrei de la el. Windows 10 Home este versiunea de bază, destinată publicului larg care poate fi instalată pe un desktop, laptop, tabletă.
Windows 10 Pro este o versiune mai complexă, construită pe baza versiunii Home dar destinată companiilor sau utilizatorilor mai pretențioși.

2 răspunsuri:
| DoctorWh0 a răspuns:

Depinde de ce fel de utilizator esti. Daca esti unul mai avansat, atunci Windows 10 Pro este pentru tine. Dar daca vrei doar sa te uiti la video-uri pe Youtube si poate sa te joci ceva, atunci este ff bun si Windows 10 Home.
Uite aici o comparatie intre cele 2 versiuni facuta de insusi Microsoft:
https://www.microsoft.com/ro-ro/windows/compare

| MonaRaluca a răspuns:

Iti recomand win 10 Pro, este cu mult mai ok.