| Deea5339056 a întrebat:

Buna,TPU love struck! Am vazut acum mai nou pe facebook la starea cuiva,la o poza apare,, se simte lenesa",, se simte minunat".Cum poti face sa iti apara asa?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Chiar asa scrie? Ca se "simnte"? Analfabetii dracului! Scrie-le un mesaj si spune-le ca "simte" e corect!

| SatanaInIzmene a răspuns (pentru ardnaxur1961):

Dacă o fi vreo traducere de pe eternul si fașcinantul Gugăl, nu m-am mira sa fie greșit.Sau varianta ta happy ...cred ca merg pe-a ta!

| ardnaxur1961 a răspuns (pentru SatanaInIzmene):

Sincer, am, totusi, vaga senzatie ca cea care a scris intrebarea nu le prea are cu ortografia, ca nici macar Google nu face greseli de ortografie; ala face doar greseli uriase de traducere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Pune-ti facebook-ul in engleza si va aparea o fata de genu " happy " si de acolo iti alegi.