| bubulina06 a întrebat:

Buna TPU1Am o mica problema...ieri stateam la calculator impreuna cu fratele meu si ne uitam la un video dar, dintr-o data s-a stins monitorul insa sunetul tot se auzea.iar acum cand il aprind la fel...se aude sunetul dar se vede ecranul negru.
P.S: Monitorul este AGM.
Dauu funda

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Sunt vreo 4-5 defecte, daca le putem numi asa, la simptomul pe care il ai.Pentru inceput incearca alt monitor apoi o sursa/placa video/placa de baza s-au chiar cablu VGA.
Incepe cu ce ti-e mai usor.
Spor la treaba si bafta sa fie ceva usor si ieftin thumbs up

| WeAreSmart a răspuns:

Uite-te daca cablul de alimentare e introdus corect

| Pustiuuuu a răspuns:

Este din cauza cablului de alimentare...
Schimbal