| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu o tableta Allview. Azi m-am jucat pe ea si s-a stins ecranul. Am dat sa o pornesc dar nu merge, ecranul tot negru e si se aude sunetul de la joc. Am lasat-o 4 ore dar tot nu si a revenit si se aude zgomotul de la joc. Ce pot sa ii fac?

7 răspunsuri:
| Arthiom a răspuns:

Backlight defect. Ia o lanterna puternica sau blitzul de la alt telefon si apropie-l de ecranul tabletei. Daca poti vedea imaginea de pe ecran si raspunde la comenzi tableta e problema la backlight.

| iamdeeeeeni a răspuns:

Eu zic să vorbeși cu cineva priceput la chestiile astea. Să nu o strici dacă te bagi tu să o "repari"

| IonutAlin134 a răspuns (pentru iamdeeeeeni):

Da dar ea se tot incinge si nu stiu ce sa ii fac.

| iamdeeeeeni a răspuns (pentru IonutAlin134):

Du-o la verificat/reparat

| HaterAndHater a răspuns:

Undeva intr-o parte exista o mica gaurica. Baga un ac acolo si împinge. Gen e un fel de butonel sau senzor. O sa se repornească. Funda?