| CezaraElenaMitrea8593 a întrebat:

Buna!
Trebuie sa trimit poza de buletin celor de la Facebook ca sa imi activez contul!
Ce trebuie sa fie evidentiat? Nume, data nasterii si poza? Si restul blurat?
Va rog, nu stiu ce sa fac! Am contul inactiv de 5 zile si am incercat totul!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Totul trebuie sa fie vizibil, ca altfel nu este luat in considerare si nu ti se elibereaza contul.
Nume, prenume, adresa, CNP, poza, data nasterii!

Atentie, daca nu ai pus numele corect si data nasterii corecte, cand ti-ai facut contul pe FB, nu poti dovedii ca acela este contul tau de FB si nici nu poti cere activarea lui.

| DoctorWh0 a răspuns:

Totul trebuie sa fie vizibil.
De obicei, Facebook cere asta utilizatorilor care isi fac conturi la panarama, ca sa reduca la minimi numarul conturilor fake

| DuckDodgers0 a răspuns:

Parerea mea e sa nu trimiti poza cu cartea de identitate, dar daca o faci bluraeaza tot mai putin numele