| FLORY_9415 a întrebat:

Buna tupu! am si eu un galaxy mini de 5 luni si de doua zile incoace se tot aprinde si se stinge ecranul singur. fara sa apas pe nimic. Pur si simplu se lumineaza apoi se stinge si tot asa.Stiti cunva ce are sau ce pot sa fac ca sa nu mai faca asa? Mentionez ca se descarca si bateria de la atatea licairi ale ecranului. Dau funda :X

Răspuns Câştigător
| greatLOL a răspuns:

Salut! Am acelasi telefon,am avut aceeasi problema,si eu am rezolvat problema asa:Am instalat cyanogenMod(o alta versiune de Android),dar pentru ca esti fata si nu cred ca te pricepi mult la software,te sfatuiesc sa te duci cu el la Orange, cosmote sau de unde l-ai luat, sa ii faca o evaluare pentru a vedea problema.Nu incerca nimic din ce ti-au spus ei, risti sa umbli unde nu trebuie si iti vei pirde garantia si cu problema tot nerezolvata vei ramane! Succes! O Zi Buna!

4 răspunsuri:
| Teodori85 a răspuns:

Cumva l-ai scapat pe jos? Daca da inseamna ca ii mai iese bateria. Pune-i un servetel sa stea exact fara sa se mai miste!

| FLORY_9415 explică (pentru Teodori85):

L-am scapat de vreo 2-3 ori in urma cu cateva luni si nu a facut asa pana acum...

| Iannys a răspuns (pentru FLORY_9415):

Ar putea fi si de la baterie, incerca cu servetelul cum a zis Teodori85 si daca face tot asa, du-te cu el la garantie, ar putea fi softul.bafta

| Iannys a răspuns:

Sau poate o fi vreo problema de soft. daca este softul in poti resofta la un service GSM sau daca este in garantie il poti duce la Orange, Vodafone, cosmote (in functie de unde l'ai cumparat) si le zici celor de acolo ce s-a intamplat si ce probleme are.bafta