| Dulc3amarui a întrebat:

Buna tuturor.Am o problema cu bluetooth-ul BlueSoleil.Incerc sa ma conectez prin telefon la calculator cu ajutorul acestuia insa,cand vreau sa conectez nu imi da voie sa transfer din pc in telefon sau invers, doar la "Bluetooth objects push service"....nu stiu ce sa fac!

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

E calculator sau laptop? Laptopul are bluetooth incorporat. La unitati centrale (desktop0) s-ar putea sa nu existe functia bluetooth si ai nevoie de un stick usb bluetooth (denumit "dongle bluetooth") pe care sa-l conectezi la unitate si sa faci comunicarea cu telefonul. Ai un astfel de dispozitiv pentru calculator? Daca e laptop, atunci bluetooth-ul trebuie configurat, pentru ca cele doua dispozitive sa se recunoasca intre ele. E valabil si pestru desktop.

| Dulc3amarui explică (pentru dannyel86):

Am laptop

| Dulc3amarui explică (pentru dannyel86):

Http://www.programepc.com/wp-content/uploads/2012/12/bt2edra.jpg
Cam asa arata Bluetooth-ul meu, doar ca e negru si nu se vede acea placuta.Am un disc micut de cand am cumparat bluetooth-ul si pe acela il folosesc ca sa instalez programul, dupa cum ziceam cd-ul se numeste USB ADAPTER SOFTWARE IVT BlueSoleil 2.7 Dupa ce l-am instalat, am dat sa caut dispozitivul, adica telefonul meu, l-a gasit si nu imi apare avabila chestia cu transfer, doar Bluetooth Object Push Service..si asta nu ma ajuta sa transfer melodii, poze s.a.m.d in telefon.

| dannyel86 a răspuns (pentru Dulc3amarui):

Ai aici instructiuni: Bluetooth Object Push Service tocmai asta face - trasfera fisiere de pe un dispozitiv pe celalalt.
http://www.ehow.com/how_7340853_do-use-object-push-bluetooth_.html