| Gabriela432 a întrebat:

Buna tuturor!
Cine ma poate ajuta cu un sfat/o parere?
De ce nu pot vizualiza filmuletele cu extensia. mp4?
Mentionez ca nici inainte nici dupa instalarea Windowsului nu mergea partea video, doar audio.

Răspuns Câştigător
| Sihastrul a răspuns:

Nu ai codecurile necesare instalate pe pc, instaleaza: K-Lite Codec Pack 7.2.0 Full
http://translate.google.ro/....../translate

| Gabriela432 explică (pentru Sihastrul):

Inainte de reinstalarea Windowsului am instalat "FFDShow MPEG-4 Video Decoder " dar nici atunci nu mergea

| andreutz a răspuns (pentru Gabriela432):

Iti recomand sa iti instalezi bsplayer (este gratis). Dupa instalare, programul o sa iti caute codecurile automat care iti lipsesc tie din pc si te intreaba daca vrei sa le downloadezi. selectezi yes si cam gata, ar trebui sa iti mearga.

3 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Pai ai vreun codec instalat pe calculator?!