| Justlikeme2 a întrebat:

Telefonul surorii mele, un Allview soul xtreme, arata ca are castile conectate desi nu le avea. I-a dat un restart si nu s-a mai deschis(desi avea destul de multa baterie). L-a bagat la incarcat si nu s-a aprins LED-ul care arata cat la suta este incarcat telefonul. De la ce a fost cauzata aceasta problema?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi de la soft. Trebuie dus la resoftat. Daca-i in garantie, a scapat. Daca nu, 40-60 lei depinde de regiune.

| Bizon95 a răspuns:

Este... Allview, nu am pus mana inca, dar am inteles ca e cel mai prost telefon care exista
incearca sa ii scoti bateria de tot daca poti (nu stiu modelul si daca se poate sau nu) sa il lasi 30mins si sa il repornesti
altfel, service/garantie se numeste... imi pare rau, si nu mai lua Allview (nici sora ta)... nu merita economia de pret sa te lase cand iti e lumea mai draga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Data viitoare cumparati Samsung sau Huawei
Evita Allview