| antoniaidk a întrebat:

Buna,TPU.Am o problema destul de grava pentru mine.Azi filmam ceva cu telefonul meu, am un Iph 6 si s-a inchis,pentru ca nu mai avea baterie,l-am bagat la incarcat,totul bine,cand l-am deschis am vrut sa-mi verific mesajele si brusc,tot ce era pe ecran,nu mai era,fiind doar fundalul de pe telefon,nu se mai deblocheaza si nici nu se mai deschid programele de pe el,doar fundalul mai e,simplu si imi arata doar cat e bateria si ora.Ce sa fac? In momentul de fata e tot asa,si am nevoie sa fac ceva, ajutati-ma va rog, dau funda...

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Conecteaza-l la un calculator, cauta ultima filmare (dupa data si ora), STERGE-l dupa copiere pe calculator, respectiv si celalalte filmari si poze existente pe telefon. TOATE OPERATIILE le faci PRIN CALCULATOR!

Cand ai terminat cu copiatul/stersul tuturor filmarilor si pozelor (mai ales al ultimei filmari facute), deconectezi cablul din telefon si-l opresti prin apasarea lunga a butonului de pornire.

Dupa o pauza de un minut, pornesti din nou telefonul, tot prin apasarea indelungata a butonului de pornire (pana ce apare ceva pe ecran).

In 99% din asemenea cazuri, telefonul isi va reveni si va functiona corect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa il inchizi daca nu merge te duci la GSM sa ii scrie softul altceva nu ai ce face si resetare nu ii da ca poate sa nu mai porneasca cand ii dar resetare...

| pruneeex3 a răspuns:

Scoate bateria din telefon si bag-o la loc, cred ca era din cauza videoclipului si cred ca s-a creeat putin lag.

| Soso_Celalalt_1990 a răspuns:

Ai încercat o resetare din fabrică?