| fabian565 a întrebat:

Salutare, am o problema cu tastatura, tasta "S" ramane blocata ( Adica ramane jos ca si cum as apasa-o dar nu executa comanda, gen scrie "s" sau etc) daca o tin mai mult timp apasat si nu stiu ce are.

5 răspunsuri:
| saftaiiustin a răspuns:

Incearca sa scoti butonul si vezi ce are...
Vreo "gunoaie" sau ceva de genul sau poate e doar stricat... big grin

| fabian565 explică (pentru saftaiiustin):

Nu are nimica, am facut ce ai zis tu si problema e cauciucul

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

1. Scoate tasta cu ceva ascutit ( nu neaparat ascutit)
2. Uita-te de ceva mizerie sau ceva ce poate sa opreasca buna functionare a tastei.
3. Daca ai cumva un arc acolo ai grija sa nu stea stramb, iar daca nu ai e un fel de cauciuc ce "propulseaza" tasta.
4. Daca sunt bine facute astea nu ar trebui sa ti se mai intample.
Daca nu incearca sa schimbi tasta.

| fabian565 explică (pentru Mihai_Miţă_1999):

Am scos tasta si pare caci cauciucul acela ramane blocat, ce pot face?

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns (pentru fabian565):

Misca cu ceva cauciucul ala pana o sa se miste calumea. E blocat. Ce naiba nu e asa greu...