| cozmalau a întrebat:

un prieten are un sistem 5.1 si acesta necesita 3 intrari dar laptopul lui are doar o iesire si m-am gandit ca in loc sa ii pun 2 adaptoare jack care scad din putere deoarece toate 3 intrari de la sistem vin de la o singura iesire de la placa audio sa iau un amplificator de la boxele acelea de 20 de lei si sa conectez iesirile de la amplif la intrarile in sistemul audio.Sau de la iesirea pentru casti deoarece si aceea este amplificata.Dar o sa functioneze cu amplificatorul acela?

1 răspuns:
| Sika13 a răspuns:

Daca are sistem 5.1 in subwoofer intra 6 mufe iar la un capat ii raman 2 le baga intr-un adaptor care fac o singura intrare si apoi in laptop sau in pc