| TheDarkSider a întrebat:

big grin
am o nelamurire, daca cumpar o placa 5.1 are mai multe iesiri front, rear, centru alea.la iesirea pentru subwoofer este gata filtrat semnalul adica am numai bass pe acea iesire? sau pe toate iesirile e semnalul la fel doar ca e impartit asa ( front, rear, centru/sub.) si filtrele sunt in sistem? ma intereseaza pentru ca vreau sa cumpar un subwoofer fara amplificator am o statie audio de putere, dar am nev de filtru pentru bass.si am vazut cv pe net ca merge cum am spus mai sus. ex: ca pe acea iesire pentru subwoofer din placa audio ai numai bass... si pe restul centru si alea ai exact medii/inalte.laughing sper ca ma lamureste si pe mine cineva laughing, mersi mlt big hug

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Da. Pe ieşirea de bass semnalul este filtrat. De altfel pentru bass este amplif separat pe placa interioară şi e ceva mai puternic decât pentru celelalte ieşiri.
Bineîţeles că poţi ataca o staţie mai puternică cu semnalul de pe acesta.