| Guest10 a întrebat:

Unde pot sa-mi gasesc windows10 x64, clar gratis laughing? sau cat ar costa unul cumparat? nu pot folosi ceva CD sau cod de activare de doua ori, gen sa il cumpar second-hand?
Vreau sa imi iau un laptop, Laptop ASUS VivoBook 17 M712DA cu procesor AMD Ryzen 5 3500U, doar ca vine cu FreeDOS...

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-ai nevoie să cumperi licență. Windows 10 e complet funcțional și n-are termen de activare. Poți sta cu el neactivat liniștit la nesfârșit. Lucrul ăsta e valabil de la Windows 8.1 în sus. Singurele limitări sunt că îți va apărea permanent pe ecran în dreapta jos un scris cu "Activați Windows" (nici nu-l observi) si nu poți modifica nimic în setări la personalizare (culori, fundal), dar o parte din astea le poți face dim setări>simplificare acces si poza pe ecran o poți schimba la fel de ușor dacă o descarci pe desktop, dai click dreapta si selectezi setează ca fundal.

Tot de ce ai nevoie ca să instalezi windows gasesti aici pe video. Nu-i greu, ai nevoie doar de un stick usb gol de 8 GB si un laptop sau calculator cu Windows pe care să bootezi stickul.

https://m.youtube.com/watch?v=4JSo0dnXdrQ

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A și până și actualizările se fac fără nicio problemă, deci chiar nu merită să dai bani pe licență (sa nu mai zic de piratat)

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si pe siteul oficial Microsoft se gaseste Windows 10. Mai cumperi o licenta cu 50RON OEM si aia e.

Sau piratat, dar ai grija de pe ce siteuri iei, sa nu fie cu virusi. Dar legat de subiectul asta... nu ma lasa sufletul si politica TPU sa zic mai multe laughing

| Guest10 explică (pentru DoarBogdan):

Hm... Eventual îmi zici in privat?

| Mirel4412 a răspuns:

Gratis 100% gasesti chiar pe siteul Microsoft, il pui pe un stick gol si il bagi in pc, dar il poti folosii doar cateva luni sau nu stiu ce limitari ai, totusi daca vrei licenta e sub 5 euro pe ebay, iti vine instant...

| Guest10 explică (pentru Mirel4412):

Licența pe cat timp e valabilă?